CA EBS

Czas trwania kursu: 1 dzień

Koszt kursu: 1 090 zł

Program szkolenia CA-EBS (Awaryjny system oddychania sprężonym powietrzem) został stworzony z myślą o pracownikach sektora offshore podróżujących helikopterem do lub z instalacji morskich, gdzie CA-EBS jest standardowym wyposażeniem w przypadku nagłego lądowania. Celem szkolenia jest nie tylko zapewnienie niezbędnych umiejętności technicznych, ale także ugruntowanie świadomości zagrożeń związanych z używaniem CA-EBS oraz właściwych procedur reakcji w przypadku awaryjnego zdarzenia.

Podczas kursu uczestnicy zdobywają kompleksową wiedzę na temat właściwości i funkcjonowania CA-EBS, włączając w to zrozumienie mechanizmów działania oraz specyficznych ryzyk związanych z jego użytkowaniem. Ponadto, podkreśla się znaczenie prawidłowego przygotowania i szybkiej reakcji w sytuacji awaryjnej, co pozwala uczestnikom czuć się pewniej oraz zwiększa ich gotowość do działania w trudnych warunkach. Poprzez liczne ćwiczenia praktyczne i symulacje sytuacji kryzysowych, uczestnicy zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne doświadczenie, które pozwoli im efektywnie radzić sobie w sytuacjach rzeczywistych.

Grupa docelowa kursu obejmuje pracowników sektora offshore, dla których znajomość obsługi CA-EBS jest niezbędna w codziennej pracy. Dlatego też szkolenie jest dostosowane do potrzeb osób, które mogą być narażone na sytuacje awaryjne i wymagać szybkiej oraz skutecznej reakcji w przypadku nagłego lądowania helikoptera.