Indywidualne Techniki Ratunkowe

Kurs trwa 3 dni.

Tematy szkolenia dotyczą m.in. organizacji ratowania życia na morzu, technik ewakuacji, sygnałów wzywania pomocy.

Szkolenie to wchodzi w skład kursu 4STCW, który obejmuje jeszcze 3 szkolenia podstawowe (wymagane od osób zawodowo pracujących na statkach i żaglowcach oraz polecanego także żeglarzom, chcącym poszerzać swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na morzu oraz pełnić funkcje oficerskie na żaglowcach):

Ochrona przeciwpożarowa stopień podstawowy -  tematy dotyczą m.in. wykrywania pożarów, użytkowania sprzętu gaśniczego, organizacji walki z pożarem na statku.
    Elementarne zasady udzielania pomocy medycznej - tematy dotyczą m.in. pozycji układania poszkodowanego, technik reanimacji, opatrywania ran.
    Bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna - tematy dotyczą m.in. przepisów ochrony środowiska, odpowiedzialności socjalnej,  zasad BHP.

Wymogi:

1. Dokument tożsamości
  2. Ważne świadectwo zdrowia
  3. Strój do kąpieli, przybory do mycia, T-shirt pod kombinezon.

Program zgodny z:

STCW 78 as amended,