Kapitan Żeglugi Wielkiej na statkach o pojemności brutto 3000 i powyżej

Czas trwania kursu: 3 tygodnie

Koszt kursu: 2 600 zł

PRZYPOMINAMY, ŻE NA 21 DNI PRZED TERMINEM EGZAMINU NALEŻY ZŁOŻYĆ DOKUMENTY DO CMKE

Kurs na Kapitana Żeglugi Wielkiej jest intensywnym programem szkoleniowym zaprojektowanym dla doświadczonych marynarzy, którzy pragną awansować na najwyższe stanowiska na pokładzie dużych statków handlowych. Uczestnicy tego kursu zostaną gruntownie przygotowani do pełnienia funkcji kapitana, co wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za statek, załogę oraz bezpieczeństwo żeglugi na wodach międzynarodowych. Szkolenie koncentruje się na rozwijaniu zaawansowanych umiejętności w zakresie nawigacji, zarządzania załogą, prawa morskiego, bezpieczeństwa oraz procedur ratowniczych.

Program kursu obejmuje zarówno teoretyczne fundamenty niezbędne każdemu kapitanowi, jak i praktyczne szkolenie, wykorzystujące najnowocześniejsze symulatory żeglugowe. Symulatory te umożliwiają uczestnikom kursu przećwiczenie różnych scenariuszy żeglugowych, od prostych manewrów portowych po skomplikowane operacje ratownicze w trudnych warunkach pogodowych. Takie praktyczne podejście ma na celu nie tylko przyswojenie wiedzy, ale przede wszystkim rozwinięcie umiejętności szybkiego podejmowania decyzji i zarządzania kryzysowego.

Kurs oferuje również szansę na dogłębne zrozumienie międzynarodowych przepisów morskich i konwencji, co jest kluczowe dla efektywnego i zgodnego z prawem dowodzenia statkiem na wodach międzynarodowych. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat najnowszych standardów bezpieczeństwa i ochrony środowiska morskiego, co ma nie tylko znaczenie praktyczne, ale również etyczne i prawne.

Korzyści płynące z ukończenia tego kursu są znaczące. Po pierwsze, umożliwia to kandydatom awans na najwyższe stanowiska na statkach handlowych, otwierając przed nimi możliwości kariery, które wcześniej były niedostępne. Po drugie, zdobyta wiedza i umiejętności przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności operacji morskich, co jest nie tylko korzyścią dla kapitana, ale również dla armatorów statków i całej branży morskiej. Wreszcie, kurs ten zapewnia uczestnikom szansę na rozwój osobisty, oferując wyjątkową okazję do doskonalenia umiejętności przywódczych, zdolności decyzyjnych i zarządzania w ekstremalnych warunkach, co przekłada się na wartościową kompetencję w każdym aspekcie życia zawodowego i prywatnego.

Do potwierdzenia
13 maja 2024 Początek za 23 dni 2 czerwca 2024 Koniec kursu