Kurs na oficera kierującego lądowaniem helikoptera (Helicopter Landing Officer (HLO))

Czas trwania kursu: 2 dni

Koszt kursu: 6 630 zł

Oficer kierujący lądowaniem śmigłowca (HLO) to osoba odpowiedzialna za bezpieczne lądowanie nadlatujących śmigłowców na obiektach offshore - jest oczami na ziemi dla pilota śmigłowca i odgrywa kluczową rolę w lądowaniach oraz bezpiecznym operowaniu na lądowisku dla helikopterów. W sekwencji lądowania mogą być wyznaczone różne obowiązki i personel wspomagający, ale osobą odpowiedzialną za całą operację lądowania jest HLO.

Szkolenie zapewnia, że HLO zostanie wyedukowany w różnych scenariuszach lądowania i będzie potrafił zarządzać i utrzymywać lądowisko w czasie normalnej eksploatacji oraz w przypadku sytuacji awaryjnych.

HLO jest kluczową postacią w zapewnianiu bezpiecznych operacji lądowania i startu helikopterów na obiektach offshore. Szkolenie HLO zapewnia potrzebną wiedzę i umiejętności, aby efektywnie zarządzać tymi operacjami i reagować w przypadku nagłych sytuacji awaryjnych. Wiedza ta przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa personelu oraz sprzętu, co jest kluczowe dla efektywnej eksploatacji obiektów offshore.

Kurs ustalany na zamówienie od 1 osoby. Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem!