Przeszkolenie na statki eksploatowane na wodach polarnych - stopień wyższy

Czas trwania: 5 dni

Cena: 1680 euro (zawiera koszt wystawienia certyfikatu przez Urząd Morski)

Wymagania:

• dowód osobisty
  • 1 zdjęcie
  • certyfikat „Basic training for Ships Operating in polar waters”
  • min. 2 miesiące praktyki pływania na statkach eksploatowanych na wodach polarnych lub wodach zalodzonych na poziomie operacyjnym lub zarządzania w dziale pokładowym (praktyka powinna być potwierdzona zaświadczeniem praktyki pływania, wystawionym przez kapitana lub armatora statku)

Kurs jest przeznaczony dla kapitanów, starszych oficerów lub oficerów wachtowych.

Kandydat powinien legitymować się certyfikatem ukończenia szkolenia na poziomie podstawowym (Basic Training for Ships in Polar Waters).

Kandydat powinien posiadać co najmniej 2-miesięczną praktykę pływania na statku (w dziale pokładowym) - na stanowisku na poziomie zarządzania, bądź jako oficer wachtowy (poziom operacyjny) - w rejonie wód polarnych lub posiadać inną ekwiwalentną praktykę uznaną przez Administrację.

Program kursu obejmuje wykłady oraz zajęcia na symulatorze mostka nawigacyjnego – łącznie 30 h.

Wykorzystywany do szkolenia symulator mostka nawigacyjnego to Kongsberg K-Sim Navigation (objęty długoterminowym systemem wsparcia producenta – software i hardware) .

Wykorzystywane są zaawansowane modele statków (łącznie z lodołamaczem), a system umożliwia realistyczne odwzorowanie warunków lodowych - wykorzystujemy rejon Szpicbergen (Svalbard).

Ćwiczenia obejmują nawigację w warunkach zalodzenia (pola lodowe, góry lodowe itp. ), manewry cumowania/odcumowania statku w warunkach lodowych, żegluga w konwojach przy wykorzystaniu lodołamacza, uwalnianie statku który utknął w lodach itp.

Certyfikat ukonczenia kursu można odebrać osobiście w sekretariacie Szkoły (3 dnia roboczego po ukończeniu kursu) albo zgłosić prośbę o wysyłkę kurierem (koszt - 24 zł).

Zgodne z kursem modelowym IMO 7.12.