Kurs przygotowujący do egzaminu na dyplom: Jachtowego kapitana na jachtach o poj. brutto 200 GT.

Przewidywane rozpoczęcie: 8 kwietnia 2019.

Kurs trwa 2 tygodnie (125 godzin), minimalna ilość kandydatów to 6 osób, koszt 6000 PLN. Zaangażowaliśmy do współpracy Kadrę Szkoły Morskiej w Gdyni oraz nasze najnowocześniejsze symulatory. W cenie kursu jest zawarty codzienny lunch, serwowany w szkolnej restauracji.

Zapisy zbieramy do 28 marca 2019 a 29 marca 2019 o godz. 08:00, w siedzibie Szkoły, organizujemy spotkanie, na którym wypełnimy i złożymy w Sekretariacie Centralnej Morskiej Komisji Egzaminacyjnej Wnioski o dopuszczenie do egzaminu na dyplom jachtowego kapitana na jachtach o pojemności brutto (GT) do 200 jednostek.

Termin egzaminu zostanie ustalony w czasie spotkania.

Korzystając z bazy pytań Centralnej Morskiej Komisji Egzaminacyjnej możesz sprawdzić swoją wiedzę. Na kursie otrzymasz niezbędne informacje, które uzupełnią stwierdzone braki.

Przed przystąpieniem do kursu, prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wymaganiami. Istnieje możliwość odbycia dodatkowych szkoleń, wymaganych Rozporządzeniem. Wszystko w jednym czasie i miejscu.

Przedmioty:

• Nawigacja ( z Astronawigacją i planowaniem podróży)
  • Urzadzenia nawigacyjne
  • Meteorologia i oceanografia
  • Manewrowanie Jachtrem
  • Budowa i Statecznosć Jachtu
  • Bezpieczeństwo Nawigacji (zawiera MKS, ICS, elementy BTM z użyciem symulatora mostka nawigacyjnego)
  • Bezpieczeństwo Jachtu (Marpol, Solas, MLC, ISPS, STCW, SM, Kierowanie załogą)
  • Język angielski
  • Prawo morskie, ubezpieczenia