Bezpieczeństwo pracy w atmosferze H2S

Koszt kursu: 1 320 zł jedna osoba (2 i więcej osób - 660 zł)

Kurs bezpieczeństwa w obszarach narażonych na siarkowodór (H2S) jest przeznaczony dla osób, które wykonują pracę w środowiskach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia tego gazowego związku. Celem szkolenia jest zapewnienie uczestnikom podstawowej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa.

Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedzę na temat właściwości fizycznych i chemicznych siarkowodoru oraz jego toksycznego, wybuchowego i korozyjnego działania. Uczą się również, jak rozpoznawać sytuacje, w których stężenie H2S w powietrzu jest niebezpiecznie wysokie oraz jak reagować w przypadku zatrucia. Istotnym elementem szkolenia jest praktyczne ćwiczenie reakcji na sytuacje awaryjne oraz nauka prawidłowego użycia zestawów ucieczkowych i podłączania ich do systemów kaskadowych w miejscach zbiórki.

Uczestnicy po ukończeniu kursu posiadają wiedzę na temat różnych rodzajów zestawów ewakuacyjnych i środków ochrony indywidualnej oraz umiejętności ich właściwego użycia. Szkolenie obejmuje także zapoznanie z rodzajami urządzeń monitorujących stężenie H2S oraz naukę ich właściwego stosowania.