Indywidualne techniki ratunkowe (ITR)

Czas trwania: 3 dni
Cena: 500 PLN
Cena zawiera koszt wystawienia certyfikatu przez Urząd Morski

Szkolenie wchodzące w skład kursu STCW, który obejmuje jeszcze 3 szkolenia podstawowe (wymagane od osób zawodowo pracujących na statkach i żaglowcach oraz polecanego także żeglarzom, chcącym poszerzać swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na morzu oraz pełnić funkcje oficerskie na żaglowcach):

• Przeciwpożarowy podstawowy -  tematy dotyczą m.in. wykrywania pożarów, użytkowania sprzętu gaśniczego czy organizacji walki z pożarem na statku.
  • Elementarne Zasady Udzielania Pomocy Medycznej - tematy dotyczą m.in. pozycji układania poszkodowanego, technik reanimacji czy opatrywania ran.
  • Bezpieczeństwo Własne i Odpowiedzialność Wspólna - tematy dotyczą m.in. przepisów ochrony środowiska, odpowiedzialności socjalnej czy zasad BHP.

Wymogi:

- dokument toższamości
- ważne świadectwo zdrowia
- strój do kąpieli, przybory do mycia, t-shirt pod kombinezon.

Certyfikat można odebrać osobiście w sekretariacie Szkoły 3 dnia roboczego po ukończeniu kursu albo zgłosic prośbę o wysyłkę kurierem (+20 zł)
Program kursu zgodny z:

STCW 78 as amended,