Poziom zarządzania (Starszy Oficer) Dla szkolących się metodą kursową

Ważne! Zapoznaj się z datami ważności dyplomów uczelni. Bliższych informacji udziela Urząd Morski.

MI_przypomnienie o terminach

Czas trwania: 13 tygodni

Cena: 9800 zł

Zajęcia odbywają się także w weekendy. Egzaminy praktyczne na symulatorach są w cenie kursu.

PRZYPOMINAMY, ŻE NA 21 DNI PRZED TERMINEM EGZAMINU NALEŻY ZŁOŻYĆ DOKUMENTY DO CMKE

Kurs "Poziom zarządzania (Starszy Oficer)" dla szkolących się metodą kursową jest częścią systemu szkolenia morskiego, który przygotowuje uczestników do awansu na stanowisko starszego oficera na statkach handlowych. Kurs umożliwia zdobycie odpowiednich kwalifikacji i umiejętności niezbędnych do pełnienia odpowiedzialnej roli na morzu - starszy oficer jest odpowiedzialny za zarządzanie załogą, operacje pokładowe oraz pełne bezpieczeństwo statku podczas swojej wachty.

Zakres tematyczny kursu:

• Zarządzanie statkiem: uczestnicy kursu zdobywają zaawansowaną wiedzę z zakresu zarządzania statkiem, włączając w to monitorowanie systemów pokładowych, utrzymanie stanu technicznego statku oraz prowadzenie dokumentacji.
  • Nawigacja i nawigacyjne systemy wspomagania: kurs obejmuje zaawansowane techniki nawigacji morskiej, w tym korzystanie z zaawansowanych systemów GPS i radionawigacyjnych oraz rozwiązywanie bardziej skomplikowanych problemów nawigacyjnych.
  • Bezpieczeństwo na morzu: uczestnicy dowiadują się o zaawansowanych procedurach i standardach związanych z bezpieczeństwem na morzu, włączając w to zarządzanie sytuacjami awaryjnymi i koordynację działań ratunkowych.
  • Zarządzanie załogą: kurs pomaga uczestnikom w rozwijaniu umiejętności zarządzania załogą, włączając w to delegowanie obowiązków, motywowanie załogi i rozwiązywanie konfliktów.
  • Prawo morskie: uczestnicy zdobywają zaawansowaną wiedzę na temat międzynarodowego prawa morskiego i przepisów dotyczących żeglugi.

Po ukończeniu kursu i zdobyciu wymaganych kwalifikacji, uczestnicy mogą ubiegać się o stanowisko starszego oficera na statkach handlowych. To stanowisko wymaga zaawansowanych umiejętności zarządzania, przywództwa oraz szybkiego reagowania na zmienne warunki na morzu. Starszy oficer jest kluczowym członkiem załogi, mającym wpływ na efektywność operacji morskich i bezpieczeństwo statku.

Do potwierdzenia
19 sierpnia 2024 Początek za 122 dni 24 listopada 2024 Koniec kursu