Kurs DP podstawowy

Czas trwania kursu: 5 dni

Koszt kursu (wraz z VAT): 5 700 zł ( + logbook: 580 zł)

Liczba uczestników: od 2 do 8 osób

Akredytacje:

• Przebieg kursu jest zgodny z programem Nautical Institute zawartym w „The Nautical Institute Certification and Accreditation Standard Vol.1 – Training and Certification 28.01.2019 – Version 2".

UWAGA! Jako absolwent kursu DP Basic Szkoły Morskiej dostaniesz zniżkę 5% na wszystkie przyszłe kursy DP przeprowadzane przez nas!

Opis kursu:

Kurs DP Podstawowy to program szkoleniowy, który przygotowuje pracowników branży morskiej do obsługi i zarządzania systemami Dynamicznego Pozycjonowania (Dynamic Positioning - DP) na jednostkach pływających. Systemy DP pozwalają na precyzyjne utrzymanie pozycji i ruchu statku lub platformy na morzu, co jest niezwykle istotne w trudnych warunkach morskich oraz podczas precyzyjnych operacji, takich jak wiertnictwo na platformach naftowych, prace podwodne czy badania morskie.

Kurs DP Podstawowy skupia się na naukach technicznych i operacyjnych związanych z systemami Dp. Uczestnicy programu zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie:

1. Zasady działania systemów Dynamicznej Pozycji.
  2. Obsługa paneli kontrolnych i urządzeń kontrolujących DP.
  3. Techniczne aspekty utrzymania i diagnostyki systemów DP.
  4. Bezpieczeństwo operacji DP i procedury awaryjne.
  5. Współpraca z innymi członkami załogi podczas operacji DP.

Kurs ten jest przeznaczony zarówno dla osób z doświadczeniem na morzu, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w branży morskiej. Po ukończeniu kursu DP Podstawowego, uczestnicy otrzymują certyfikaty umożliwiające im pracę jako operatorzy systemów Dynamicznego Pozycjonowania na jednostkach morskich. Ten rodzaj szkolenia jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności operacji na morzu, zwłaszcza w przypadku jednostek pracujących w trudnych warunkach lub wymagających precyzyjnej kontroli pozycji.

Potwierdzenie realizacji kursu:

Na zakończenie szkolenia kandydat musi odbyć egzamin on-line NI i uzyskać wynik minimum 70%. Po jego zdaniu otrzymuje NI DP Logbook (za dodatkową opłatą) oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Potwierdzone
22 kwietnia 2024 Początek za 3 dni 26 kwietnia 2024 Koniec kursu