exclusion

Rozpocznij morską przygodę - weź udział w rekrutacji do Szkoły Morskiej w Gdyni

08.04.2024

Marzysz o pracy na morzu, o odkrywaniu nowych miejsc i wysokich zarobkach? Twoja droga zaczyna się tutaj, w Szkole Morskiej w Gdyni. Już teraz rozpoczęła się rekrutacja na dwa kierunki: oficer nawigator oraz oficer mechanik. Przygotuj się na fascynującą podróż po oceanach, zdobądź cenne umiejętności, które otworzą przed Tobą drzwi do niezwykłej kariery na morzu.

Rekrutacja
Rekrutacja do Szkoły Morskiej w Gdyni jest otwarta dla wszystkich, którzy marzą o pracy na morzu - nie trzeba mieć matury, wystarczy ukończona szkoła średnia. Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na stronie rekrutacja.morska.edu.pl oraz przesłać niezbędne dokumenty. Proces rekrutacji obejmuje także rozmowę (online lub osobiście) - decyzję o przyjęciu do Szkoły otrzymuje się na jej końcu. Po pozytywnym przejściu wszystkich etapów rekrutacji, następuje podpisanie umowy i czeka Cię możliwość rozpoczęcia nauki na jednym z dwóch kierunków oferowanych przez naszą szkołę.

Nauka
Oficer nawigator i oficer mechanik to zawody przyszłości, które wymagają solidnego przygotowania. Nasza Szkoła zapewnia kompleksowe kształcenie, które obejmuje nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności potrzebne do pracy na morzu. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz nowoczesnym symulatorom, nasi uczniowie zdobywają niezbędne kompetencje w zakresie nawigacji, mechaniki, elektryki i wielu innych dziedzin związanych z żeglugą.

Pierwszy rok nauki na kierunku oficer nawigator to przede wszystkim poznawanie statku i otoczenia, w którym się znajduje. Nauka budowy, sposobów nawigacji, interpretowania map oraz podstaw prawa morskiego. 

Na kierunku oficer mechanik pierwszy rok to przede wszystkim poznawanie teorii.
Nauka fizyki, chemii oraz technologii materiałów. Są to niezbędne podstawy, bo pracując jako mechanik nigdy nie wiadomo, z jakim problemem przyjdzie Ci się zmierzyć. 

Stawiamy na praktykę, więc nasi uczniowie już od II roku mają praktyki na morzu, dzięki którym opłacana jest należność za Szkołę. Trwające 12 miesięcy płatne praktyki, to nie tylko wymóg prawa, ale także doskonała okazja do doświadczenia, czym jest praca na morzu. Po raz pierwszy możesz sprawdzić swoją wiedzę w praktyce!

Natomiast ostatni, V semestr, to skupienie się na zaliczeniu niezbędnych kursów oraz przygotowania do egzaminu oficerskiego, który zdaje się przed Centralną Morską Komisją Egzaminacyjną. Po zaliczeniu egzaminu otrzymuje się honorowany na całym świecie dyplom oficera nawigatora/mechanika.

Perspektywy pracy
Absolwenci Szkoły Morskiej w Gdyni mają szerokie możliwości zawodowe na morzu i nie tylko. Jako oficerowie nawigatorzy i mechanicy mogą pracować na różnych typach statków, zarówno w żegludze liniowej, jak i off-shore. Ponadto, zdobyte umiejętności otwierają również drzwi do pracy w firmach zajmujących się obsługą portów, agencjach żeglugowych czy instytucjach morskich. Perspektywy zawodowe są szerokie, a praca na morzu daje nie tylko stabilne zatrudnienie, ale także możliwość podróżowania i poznawania świata.

Rozpocznij swoją morską przygodę już dziś! Dołącz do Szkoły Morskiej w Gdyni i otwórz przed sobą nowe horyzonty. Zarejestruj się na stronie rekrutacja.morska.edu.pl i rozpocznij swoją drogę ku fascynującej karierze morskiej.