Zostań oficerem nawigatorem

Cenimy pragmatyczne podejście, dlatego w 2,5 roku przygotujemy Cię do atrakcyjnej finansowo pracy oficera nawigatora. W tym czasie zdążysz odbyć 12-miesięczne obowiązkowe praktyki, które pozwolą pokryć aż 90% czesnego za naukę - brzmi obiecująco, prawda?

Dla kogo?

Kierunek, po którym nie musisz martwić się o pracę.

Kończysz szkołę średnią i zastanawiasz się nad swoją karierą? Szukasz dobrze płatnej pracy? Możesz przestać! Oficer nawigator to kierunek sprawdzony i ceniony przez wielu naszych absolwentów.

Zakres obowiązków

Czym zajmuje się oficer nawigator?

Niezależnie od stanowiska pracy (III Oficer - 3/O lub II Oficer - 2/O) zawsze pełni rolę oficera wachtowego - bierze odpowiedzialność za statek, załogę i ładunek. 

Wachta morska
  • nawigowanie statkiem
  • odpowiedzialność za wszelkie nieprzewidziane sytuacje
  • określanie pozycji statku na mapie nawigacyjnej 

Tradycyjne godziny wacht

III Oficer: 8:00-12:00, 20:00-24:00
II Oficer: 0:00-4:00, 12:00-16:00

Wachta portowa
  • odpowiednie balansowanie statkiem (przy użyciu balastów i rozmieszczaniu ładunku w ładowniach)
  • odpowiedzialność za wyładunek i załadunek

Tradycyjne godziny wacht

III Oficer: 0:00-8:00, 16:00-24:00
II Oficer: 0:00-8:00, 16:00-24:00

Ponadto, oficerowie w zależności od decyzji armatora lub kapitana pełnią rolę:

Safety Oficera

Osoba odpowiedzialna za opiekę nad sprzętem przeciwpożarowym i ratunkowym (łodzie i tratwy ratunkowe). Kontrola sprzętu i prowadzenie dokumentacji.

Oficera medycznego

Osoba wyszkolona do podejmowania medycznych akcji ratunkowych a w konieczności do korzystania z asysty lekarza lądowego poprzez Medical Radio.

Operatora GMDSS

Osoba dbająca o sprzęt radiowy, dokonująca okresowego testowania urządzeń oraz prowadzenia dokumentacji związanej z komunikacją (GMDSS Log Book).


Atrakcyjna przyszłość czeka.

Kończąc dodatkowe kursy możesz awansować i pracować jako:

I Oficer

zarobki od €5000 / miesiąc

Dodatkowym wymaganiem jest między innymi dyplom starszego oficera.

 

Kapitan

zarobki od €7000 / miesiąc

Dodatkowym wymaganiem jest dyplom starszego oficera oraz dyplom kapitana.

Przeczytaj teraz

Jak zostać nawigatorem?
Poznaj nasz przepis na sukces.

Poznaj tok nauczania


Rekrutacja

Nie przegap nadchodzącej rekrutacji.

Wyślemy do Ciebie tylko informacje o naszej szkole.

FAQ

Po otrzymaniu dokumentów Sekretariat Szkoły skontaktuje się z Panem/Panią w celu umówienia rozmowy online. Rozmowa odbędzie się poprzez platformę Click Meeting, do której otrzyma Pan/Pani link i instrukcję oraz możliwość umówienia dogodnego terminu na oprowadzanie po naszej placówce.

Nie jest wymagane. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do stanu swojego zdrowia sprawdź przeciwwskazania do pracy na morzu tutaj, bądź odwiedź lekarza uprawnionego do wystawiania świadectw morskich. Nasi Słuchacze wyrabiają świadectwo zdrowia do książeczki żeglarskiej pomiędzy pierwszym a drugim semestrem.

Nie! Z nami czeka Cię dużo krótsza droga do wyznaczonego celu i prestiżowego zawodu. Nie musisz kończyć studiów wyższych, nie musisz mieć nawet zdanej matury. Wystarczy ukończona szkoła średnia, a z naszą pomocą w zaledwie dwa i pół roku zostaniesz Oficerem Marynarki Handlowej. Na drodze do wymarzonego zawodu stoi tylko egzamin przed Centralną Komisją Egzaminacyjną CMKE, do którego Cię dobrze przygotujemy.